Aktualności

Czujesz się czasem zagubiony idąc do dentysty? Nie wiesz, o co możesz poprosić, po co robione jest rtg, na czym polega wstawienie implantów? W tym artykule postaramy się rozjaśnić Tobie nieco to zagadnienie.  Oczywiście chętnie udzielimy wszelkich odpowiedzi w naszym gabinecie osobiście.
Leczenie zębów.
Niestety dzisiaj coraz częściej mamy do czynienia z próchnicą. Jest to choroba zęba objawiająca się jego demineralizacją. Chorą tkankę należy usunąć, a powstały ubytek wypełnić substancją. Dostępne dzisiaj preparaty wypełniające, czyli plomby- możemy podzielić na lepsze- światłoutwardzalne i nieco gorsze- chemoutwardzalne. Warto pamiętać, że w placówkach państwowych lepsze wypełnienia otrzymają jedynie dzieci i młodzież przed 18 rokiem życia i to tylko w zębach przednich.
Rtg
Po co wykonuje się rtg zębów? Zazwyczaj w celach diagnostycznych. Niestety nie zawsze wiadomo, co jest przyczyną dolegliwości i zdjęcie pomaga dentyście postawić właściwą diagnozę. Zdjęcie jest często wykonywane także przed i po zabiegach lub przy przewidywanym leczenie protetycznym.
Implanty
Implanty stosujemy w przypadku utraty zęba. Dają one większą pewność siebie i wygodę. Nazywane są również trzecimi zębami.
Protetyka
Jest to dziedzina zajmująca się uzupełnianiem powstałych ubytków w zębach. Należy koniecznie wspomnieć, że dzisiaj stoi ona na bardzo wysokim poziomie i jeśli implanty są dla Ciebie za drogie albo nie możesz mieć ich wykonanych warto skorzystać z usług dobrego protetyka.
Teraz już wiesz, jakie usługi może zaofiarować Ci stomatolog, nie czekaj zatem, umów się jak najszybciej na wizytę do lekarza stomatologa, który zajmie się kompleksowo leczeniem zębów i przywróci piękny i zdrowy uśmiech. Gabinet stomatologiczny Izodent oferuje indywidualne podejście do każdego pacjenta, a wieloletnie doświadczenie i sprzęt stomatologiczny wysokiej jakości zapewnią szybkie i profesjonalne leczenie zębów. Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu, dlatego też mają Państwo pewność bezbolesnego i bezstresowego leczenia. Pamiętaj im wcześniej zadbasz o zęby, tym mniej będziesz mieć problemów, a Twój uśmiech długo będzie piękny. Zapewniamy kontrolę i przegląd gratis.